Nāves jūra

Nāves jūra ir sālsūdens ezers, kas atrodas viszemākajā Zemes punktā un kurš pakāpeniski sāk izžūt svelmaino saules staru iedarbībā. Tiem, kas dzīvo tā krastos, tā ir lēni ritoša krīze, jo sameklēt papildus ūdens rezerves, lai uzturētu jūru ir neiedomājami sarežģīti.

Gandrīz visi cilvēki, par Melno jūru zina vienu faktu – tajā nedrīkst noslīkt.

Ūdens tajā ir 8 – 9 sāļāks par ūdeni pasaules okeānos, tas ir tik blīvs un piesātināts ar minerāliem, ka pat neizskatās pēc normāla ūdens, bet drīzāk atgādina olīveļļu sajauktu ar smiltīm.

Gadu desmitiem ilgi ir pieņemts, ka tūristiem, kas ir apmeklējuši Svēto zemi vai Jordāniju, ir vismaz viena fotogrāfija, kur peldētājs ir nofotografēts sēdošā stāvoklī uz ūdens virsmas ar avīzi rokās.

Melnā jūra ir ne tikai izklaides vieta, bet arī unikāla ekosistēma un jūtīgs, apkārtējās vides barometrs šajā pasaules daļā, kurā sausais klimats un fermeru vajadzība pēc ūdens, pastāvīgi izraisa ūdens trūkumu.

Jūs jau droši vien esat lasījuši, ka Nāves jūra mirst. Bet tas nav tā, kā jūs iedomājaties vai arī kā jums to uzspiež domāt skaļo virsrakstu rakstītāji.

Tā kā Melnās jūras ūdens līmenis krītas, līdz ar to tās blīvums un sāls procentuālais sastāvs palielinās un tas ir laika jautājums, kad iztvaikojumu mērogs pilnībā sakritīs ar ienākošā ūdens daudzumu. tāpēc, Melnās jūras apjoms, manāmi samazināsies, bet pilnībā jūra nepazudīs.

Kaut gan jāsaka, ka jūra izžūst ļoti straujos tempos – gada laikā ūdens līmenis samazinās par metru.

Mēs zinām, ka Melnās jūras virsma ir zemākā vieta uz mūsu planētas (tagad tie ir 420 metri zemāk par jūras līmeni), tātad, ja jūra izžūst tādos tempos, tas nozīmē, ka katru gadu, zemākās vietas atzīme mainās.

Jūra atrodas tik zemu, ka braucot pa ceļu kurš ved pie jūras, ausis sāk aizlikt tā, it kā tu atrastos lidmašīnā nolaišanās brīdī.

Melnās jūras ainavas ir neticami skaistas, to saprata jau senie cilvēki. Varbūt viņi nesaprata, kas tieši, šīs vietas padara par īpašām, bet to ka tās ir īpašās – viņiem bija skaidrs.

Leģendas vēsta, ka vielas no jūras, tika piegādātas arī Kleopatras skaistumkopšanai un, ka tās ir bijušas līdzvērtīgas ēzeļu mātes pienam un mandeļu ekstraktam. Kaut gan der atzīmēt arī to, ka tādu leģendu Tuvajos Austrumos ir ļoti daudz un uzzināt, kura no tām ir patiesa – nav iespējams.

Bet, ir skaidrs tas, ka jūra ir spējīgi labvēlīgi ietekmēt astmas slimnieku veselību, ūdens, dūņas un saule – uzlabo psoriāzes slimnieku stāvokli.

Neskatoties uz to, ka Melnā jūra izžūst un mainās, tā joprojām turpina palikt ekonomiski izdevīga. Tūristi var apmeklēt gan Izraēlas, gan Jordānijas kūrortus un abas valstis var eksportēt šeit saražoto kosmētiku.

Pirmā Pasaules kara laikā, britu inženieri, uz klintīm, ieskrāpēja savus iniciāļus. Lai atzīmētu ūdens līmeni. Ir pagājis tikai viens gadsimts, bet uzraksti atrodas augstu izžuvušajā klintī.

Lai no tās vietas aizsniegtu jūru, jums tagad vajag mērot, aptuveni, 2 km garu ceļu.